Nowy kierunek studiów podyplomowych dla liderów

Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym ruszają pierwsze w Polsce studia podyplomowe kształcące w praktyczny sposób lokalnych liderów sektora pozarządowego, biznesu i samorządu. Kierunek „Liderzy lokalni w organizacjach publicznych, prywatnych i pozarządowych” jest odpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Katka Joszko

2015-08-06, 16.30

Chcesz skutecznie zarządzać zespołem swojej organizacji i nauczyć się komunikować z otoczeniem? Efektywnie aplikować o fundusze unijne na lata 2014-2020? Poznać przedstawicieli biznesu i administracji publicznej?

Nowy kierunek studiów podyplomowych: „Liderzy lokalni w organizacjach publicznych, prywatnych i pozarządowych” skierowany jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, aktywistów działających dla swoich społeczności, lokalnych polityków (starostów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, radnych), urzędników, przedsiębiorców i menedżerów.

Przywództwo to relacja

W programie studiów znalazły się takie zagadnienia jak kierowanie zespołem, wystąpienia publiczne, twórcze zarządzanie konfliktami. – Będziemy uczyć przyszłych liderów tworzenia ciekawych, inspirujących komunikatów, które motywują innych do działania. Nauczymy rozpoznawać własne talenty do kierowania innymi, a także dopasować style przywództwa do otoczenia i oczekiwań społecznych – mówi Haromszeki. Twórcy kierunku podkreślają, że bycie lokalnym liderem oznacza tworzenie relacji ze współpracownikami i całym otoczeniem organizacji, a jej zaistnienie wymaga wzięcia pod uwagę wielu specyficznych czynników – kultury organizacyjnej, kontekstów społecznego, gospodarczego, kulturowego, politycznego. – Badania pokazują, że potrzebujemy bliższych relacji z innymi, działań aktywizujących lokalne środowiska – mówi dr Łukasz Haromszeki, pomysłodawca i kierownik studiów z Uniwersytetu Ekonomicznego. – Z drugiej strony brakuje nam umiejętności komunikacyjnych, które by wspierały efektywną współpracę z otoczeniem i kierowanie zespołem. To dziedzina niemal całkowicie zapomniana przez polski system edukacji – dodaje Wszystkie te zagadnienia pojawią się podczas zajęć.

Stawiamy na praktykę

Będą one prowadzone w formie warsztatowej przez znakomitych specjalistów-praktyków z trzech sektorów gospodarki, a także prestiżową kadrę naukową Uniwersytetu Ekonomicznego (II miejsce w kraju wg rankingu tygodnika "Polityka").

Wartością dodaną studiów będzie możliwość poznania wzajemnych potrzeb i nawiązania współpracy – podczas warsztatów spotkają się ze sobą przedstawiciele NGO-sów, urzędnicy i przedsiębiorcy. – Urzędnik gminy nauczy się tak budować swój wizerunek w otoczeniu, by przyciągać biznes i organizacje społeczne, przedsiębiorca dowie, jak budować relacje z samorządem i wykorzystać potencjał trzeciego sektora, a pozarządowcy – jak współpracować w sytuacji, w której biznes finansuje ich działania – dodaje twórca studium. Jednym z przedmiotów kierunku będą fundusze unijne na 2014-2020 – przyszli liderzy dowiedzą się, jak o nie aplikować, aby za ich pomocą wesprzeć działania swoich organizacji oraz zapewnić lokalnym przedsięwzięciom ciągłość i niezbędne środki.

Na studentów rocznego kursu czekać będą 150 godziny nauki podczas comiesięcznych weekendowych zjazdów.

Koszt: 3950 zł za rok studiów. Liczba miejsc ograniczona. Do końca sierpnia promocyjna cena - 400 zł mniej.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny, Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU), ul. Kamienna 43, Wrocław, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: od 2015-08-06 do 2015-09-30
organizator: Uniwersytet Ekonomiczny, Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU)
adres: ul. Kamienna 43, Wrocław,
tel.: 71 36 80 949, 792 647 007, e-mail: lukasz.haromszeki@ue.wroc.pl
www: http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl 
źródło: Uniwersytet Ekonomiczny, Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


Aplikować - znaczenie - 2015-08-16, 21:35
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.