Zadaj pytanie o ochronę danych osobowych. Rusza druga odsłona cyklu "Zapytaj prawnika..."

Prowadzisz stowarzyszenie lub fundację? Masz pytania z zakresu ochrony danych osobowych? Nie musisz już przetrząsać internetu w poszukiwaniu odpowiedzi. Do 22 stycznia 2017 r. opisz problem swojej organizacji, a prawnicy z kancelarii Gide podpowiedzą, jak go rozwiązać.

Wiadomość archiwalna

A A A

ZAPYTAJ PRAWNIKA O…  OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH!

Do 22 stycznia 2017 r. można przesyłać pytania dotyczące ochrony danych osobowych w zakresie wskazanych niżej zagadnień:

 • zakres obowiązków nałożonych na administratorów danych osobowych na gruncie obowiązujących przepisów;
 • wymagana dokumentacja;
 • dopuszczalność powierzenia przetwarzania danych innemu podmiotowi;
 • klauzule zgód na przetwarzanie danych osobowych;
 • przekazywanie danych osobowych do państw trzecich;
 • obowiązki w zakresie rejestracji zbiorów danych osobowych lub Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

Odpowiedzi na pytania będą publikowane w portalu ngo.pl.

GDZIE WYSŁAĆ PYTANIE?

To bardzo proste. Opisany problem z zakresu ochrony danych osobowych przyślij do 22 stycznia 2017 r. do redakcji ngo.pl na adres: . W tytule maila wpisz DANE OSOBOWE. Redakcja będzie na bieżąco przekazywać pytania do kancelarii.

Odpowiedzi prawników odeślemy pytającej organizacji. Rozwiązanie problemu, wskazane przez kancelarię, posłuży redakcji do opracowania materiału poradniczego, który zostanie opublikowany w ngo.pl (z zachowaniem całkowitej poufności czyli bez szczegółów pozwalających na zidentyfikowanie autora pytania i organizacji, której problem dotyczy). Dzięki temu Twoje doświadczenie może pomóc innym w rozwiązywaniu problemów związanych z ochroną danych osobowych.


Ważne!

 1. Prosimy o przysyłanie pytań z zakresu podanego wyżej; pytania dotyczące innych zagadnień nie będą przekazywane do kancelarii.
   
 2. Redakcja ngo.pl zastrzega sobie prawo do wstępnej selekcji pytań.
   
 3. Akcja dotyczy wyłącznie organizacji pozarządowych; pytania od innych podmiotów nie będą rozpatrywane.
   
 4. Kancelaria ma około 14 dni na udzielenie odpowiedzi na pytania, oraz zastrzega sobie prawo do wybrania pytań, na które udzieli odpowiedzi. W szczególności dotyczy to sytuacji, w których udzielenie odpowiedzi nie będzie możliwe z uwagi na niewystarczające informacje dotyczące stanu faktycznego. Odpowiedzi będą miały charakter kierunkowy (to znaczy, że będą oparte o informacje o stanie faktycznym zawarte w pytaniu, ale będą sformułowane w sposób uniwersalny, tak by mogły stanowić wskazówkę również dla innych podmiotów mających analogiczny problem).
   

„Zapytaj prawnika o…” to skierowana do organizacji pozarządowych akcja portalu ngo.pl prowadzona we współpracy z Centrum Pro Bono i renomowanymi kancelariami prawniczymi. Organizacje opisują swój problem, a prawnicy udzielają informacji, jak należy postąpić w takiej sprawie. W pierwszej odsłonie akcji prawnicy z kancelarii Wardyński i Wspólnicy wyjaśniali zawiłości prawa pracy. ZOBACZ PYTANIA I ODPOWIEDZI.

 


Centrum Pro Bono

Program Centrum Pro Bono jest realizowany przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych od 2007 roku. Inicjatywa Centrum Pro Bono zaspokaja rosnącą potrzebę pomocy prawnej pro bono na rzecz organizacji III sektora. Głównym obszarem działalności Centrum Pro Bono jest pośredniczenie pomiędzy organizacjami pozarządowymi poszukującymi wsparcia prawnego, a prawnikami, chętnymi do świadczenia pomocy prawnej pro bono. Dodatkowo, ścisła współpraca z kancelariami prawnymi i najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach pozwala nam podejmować wyzwania w postaci różnych projektów edukacyjnych i szkoleniowych skierowanych do organizacji non-profit. Obecnie z Centrum Pro Bono współpracuje 30 kancelarii z całej Polski.

Więcej informacji: http://www.centrumprobono.pl/

Kancelaria Gide

Kancelaria Gide, założona w Paryżu w 1920 roku, jest jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych. Posiada 14 biur w 12 krajach i zatrudnia ponad 600 prawników. Kancelaria oferuje najwyższej jakości pomoc prawną w zakresie prawa gospodarczego krajowego i międzynarodowego.

Gide jako jedna z pierwszych międzynarodowych kancelarii otworzyła biuro w Polsce w 1991 r. Obecnie w warszawskim biurze kancelarii Gide pracuje około 40 adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Klientami warszawskiego biura kancelarii są między innymi instytucje finansowe, banki, firmy ubezpieczeniowe, inwestorzy zagraniczni, spółki i inne przedsiębiorstwa krajowe w tym spółki Skarbu Państwa oraz instytucje z sektora publicznego. Prawnicy kancelarii mają rozległe doświadczenie w doradztwie w zakresie obowiązków administratorów danych osobowych oraz innych podmiotów przetwarzających dane osobowe i regularnie doradzają swoim klientom (mającym siedziby zarówno w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego jak i w państwach trzecich) w sprawach z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych, ich przetwarzania oraz udostępniania innym podmiotom.

Kancelaria Gide od lat angażuje się w działania pro bono.


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

data wydarzenia: do 2017-01-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.