III Targi Edukacji Międzykulturowej

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na III Targi Edukacji Międzykulturowej. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami oraz rozmawiać z przedstawicielami szeregu organizacji i instytucji o konkretnych rozwiązaniach. Wydarzenie odbędzie się 23 marca w godzinach 10.00-15.00 w Oratorium Marianum we Wrocławiu.

Wiadomość archiwalna

A A A

Poprzedzą je dwudniowe Międzykulturowe Warsztaty Teatralne.

Jak rozwijać dialog międzykulturowy w czasach, gdy dochodzi do coraz częstszego zamykania się międzykulturowego? W jaki sposób można podnosić swoje kompetencje wielokulturowe w dziedzinie edukacji? Celem III Targów Edukacji Międzykulturowej jest promocja dialogu, przełamywanie stereotypów oraz szukanie i wspieranie inicjatyw prowadzących do rozwoju edukacji międzykulturowej.

Podczas wydarzenia swoje działania z zakresu dialogu międzykulturowego, przeciwdziałania przemocy motywowanej nienawiści itp. przedstawią organizacje pozarządowe, eksperci, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Policji i Straży Miejskiej.

Na Targi zapraszamy nauczycieli i przedstawicieli placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół i uczelni.

Plan Targów

10:00-11:00 – Prezentacje NGO – stanowiska otwarte

11:00 – Oficjalne otwarcie

11:30 – Prezentacja działań miasta (WCRS)

12:00 – Prezentacja NGO

12:30 – Spektakl powarsztatowy – dr Stephan Reher

*przerwa*

13:30 – Wystąpienie przedstawicieli środowiska ukraińskiego

14:00 – Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej - Witamina W: wielokulturowość i wolontariat

14:30 – Spektakl grupy teatralnej “Dingsbums”

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 23 marca w godzinach 10:00-15:00 w Sali Oratorium Marianum przy pl. Uniwersyteckim 1.

Udział w targach jest bezpłatny. Potwierdzenie uczestnictwa należy wysłać do 15.03.2017 r. na: .

Organizacje chętne do prezentacji swoich działań prosimy o informację na adres . Zapewniamy stolik i krzesła.

Targi poprzedzone będą Międzykulturowymi Warsztatami Teatralnymi orgaznizowanymi przez Komisję Europejską i WCRS, w partnerstwie z Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia. Warsztaty prowadzone zostaną w języku angielskim przez reżysera teatralnego dr Stephena Rehera i odbędą się 21-22 marca (wtorek i środa), w godz. 8:00-16:00 w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia, Rynek 7, Wrocław.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zainspirować się do korzystania z nowatorskich metod pracy w swoich działaniach edukacyjnych i integracyjnych, takich jak korzystanie z elementów dramy/teatru w pracy z dziećmi i młodzieżą. W trakcie spotkania zdobędą przydatne umiejętności, a poprzez dialog z osobami z innych grup społecznych, a także narodowości, prowadzony w kreatywnej formie, będą mogli rozwinąć empatię i szeroko pojęta wiedzę o sobie i innych.

data wydarzenia: 2017-03-23
źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.