Wrocław. Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest on do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Rekrutacja trwa. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

2017-08-31, 08.51
Career Turn

Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych
Po sukcesie kilku edycji w Krakowie rusza I edycja projektu Career Turn we Wrocławiu. Obecnie trwa rekrutacja kandydatów. Wyłoniona na podstawie aplikacji i rozmów dziesiątka zyska wyjątkową szansę zmiany swojego życia zawodowego. Po zakończeniu poprzednich edycji programu aż 60% uczestników znalazło pracę!

Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest on do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Inicjatywa realizowana jest od 2014 roku dzięki
współpracy Fundacji Stella Virium. Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu i firmy UBS.

– Bardzo zależy nam na tym, aby uczestnicy kończyli udział w projekcie z pełną świadomością swoich możliwości, potencjału, jaki w nich drzemie i pewnością siebie – opowiada Małgorzata Łukawska, prezes fundacji. – Zgodnie z nazwą naszej fundacji – „stella virium” znaczy „gwiazda możliwości” – pokazujemy, że rozwój jest wpisany w nasze życie, a w każdym z nas drzemie znacznie więcej możliwości niż sobie sam uświadamiamy.
– Współpraca z UBS to szansa dla uczestników na kontakt z osobami, które dzielą się swoim codziennym doświadczeniem – dodaje Klaudia Kossowska, koordynatorka projektu. – Naszą zasadą jest, że zajęcia z uczestnikami prowadzą w większości pracownicy banku, działający w ramach wolontariatu pracowniczego. Co ciekawe, wielu z nich dzięki temu odkrywa także swoje nowe możliwości, na przykład trenerskie.
– Cieszymy się, że po sukcesach Career Turn w Krakowie możemy w tym roku uruchomić edycję wrocławską – dodaje Agata Bajek, koordynator wrocławskiej edycji projektu. – Dla nas to ciekawe wyzwanie i okazja, by sprawdzić swoje umiejętności trenerskie, a dla uczestników – szansa na pozytywną zmianę życia zawodowego.

Czym jest Career Turn?
Career Turn to projekt edukacyjny – każdego uczestnika czeka 100 godzin bezpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie m.in. kultury korporacyjnej, obsługi klienta, prawa pracy czy organizacji pracy. To także projekt ekskluzywny, bo w jednej edycji bierze udział tylko 10 osób.

Kto może wziąć udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które należą do jednej z poniższych grup:
• osoby do 25. roku życia bez wyższego wykształcenia,
• osoby powyżej 45. roku życia,
• osoby z niepełnosprawnością,
• kobiety po przerwie związanej z wychowaniem dzieci,
• nauczyciele zwolnieni ze stosunku pracy w ostatnim roku.

Jak zgłosić chęć udziału?
Wejdź na stronę: www.careerturn.pl
Napisz na adres:
Zadzwoń pod nr tel.: (12) 294 04 62/63 lub 509 20 60 33
Wszystkie zajęcia odbywać się będą we Wrocławiu w lokalizacjach umożliwiających sprawny dojazd środkami komunikacji miejskiej.

Partnerzy projektu: Stella Virium, Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – www.akademiaodpowiedzialnosci.pl
oraz UBS Career Turn – dołącz do nas! Rekrutacja trwa!

Więcej informacji na http://akademiaodpowiedzialnosci.pl/aktualnosci_czytaj?id=87&t=Career_Turn___projekt_edukacyjny__Przyjazny_powrot_na_rynek_pracy_

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Wrocław, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: od 2017-09-01 do 2017-12-31
organizator: Fundacja Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium
adres: Władysława Syrokomli 11 lok. 8, 30-102 Kraków, woj. MA
e-mail: biuro@stellavirium.org
www: http://www.stellavirium.org 
organizator: Akademia Odpowiedzialnego Biznesu
adres: Legnicka 65, 54-205 Wrocław, woj. DS
tel.: 502 352 388, e-mail: fundacja@akademiaodpowiedzialnosci.pl
www: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.