Koncert Hawdalowy: Warszawski Sztetl po raz pierwszy we Wrocławiu!

Koncert Hawdalowy: Wschód spotyka się z Zachodem. Zespół Klezmerski Sztetl /Sejny, Warszawa/. W programie, m.in.: muzyka klezmerska z okresu międzywojnia, 28 października 2017, sobota, godz. 18:40, Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław. Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy).

Wiadomość archiwalna

A A A

2017-09-05, 13.36

Warszawski Sztetl po raz pierwszy we Wrocławiu!

Sztetl to projekt klezmerski założony z tęsknoty za kulturą i tradycją żydowską kwitnącą w okresie międzywojnia. Zespół jest laureatem wyróżnionym na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013. Pomysł na powołanie do życia formacji zrodził się w Warszawie, choć muzycy tworzący kolektyw wywodzą się z Sejn, małego miasteczka w północno-wschodniej Polsce. Każdy z muzyków naukę gry na instrumencie, zaczynał od przygody z muzyką klezmerską w Ośrodku “Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów”. Zespół występował w klubach, ośrodkach ściśle związanych z kulturą żydowską, Pałacu Prezydenckim, na weselach i potańcówkach. Tym co wyróżnia Sztetl od innych formacji klezmerskich, jest bardzo mocne przywiązanie do tradycyjnych brzmień i budowanie repertuaru wyłącznie w oparciu o materiały źródłowe, zapisy nutowe i nagrania Żydów z okresu międzywojnia. Zespół wykonuje kompozycje z repertuaru starych mistrzów takich jak Abe Schwarz czy Henry Kandel. Adem Chamuon (Syria) dzieli się z zespołem pieśniami sefardyjskim śpiewanymi w Syrii w Libanie, wzbogaca brzmienie zespołu o tradycyjne instrumenty perkusyjne.

Zespół wystąpi w składzie:

Tomasz Stawiecki - klarnet, klarnet basowy

Radek Polakowski - akordeon, skrzypce, śpiew

Piotr Janiec - tuba

Adeb Chamoun - darabuka, rigg, tar, bendir, śpiew

Bartosz Nazaruk - perkusja

Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

Do nabycia w Centrum Informacji Żydowskiej - w Synagodze pod Białym Bocianem (II piętro), w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej, ul. św. Antoniego 8, 50-073 Wrocław, tel. 71 346 15 34, e-mail: ; na www.ticketpro.pl i w Empiku; oraz na godzinę przed koncertem.

data wydarzenia: 2017-10-28
organizator: Fundacja "Pro Arte 2002"
adres: Chorzowska 10 lok. 2, 52-023 Wrocław, woj. DS
źródło: Fundacja "Pro Arte 2002"
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.