Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego odpowiada na opinię OBWE

„Należy zauważyć, że wyrażone w Opinii obawy i sformułowane zalecenia w większości oparte są braku dostatecznej znajomości polskiego systemu prawa, w które wpisuje się projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Zagrożenia, które zdaniem autorów Opinii niesie projekt regulacji, formułowane są na wyrost”, czytamy w stanowisku Pełnomocnika Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego ministra Adama Lipińskiego do Opinii OBWE, dotyczącej projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności.

2017-09-07, 11.44
fot.: adamlipinski.pl

22 sierpnia 2017  Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE opublikowało opinię na temat projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Stanowisko wobec tej opinii zajął Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. Poniżej publikujemy ten dokument.

Stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego do Opinii OBWE dotyczącej projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności

 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.