Księgowość NGO a obowiązki wobec urzędu skarbowego

Od 2017 r. organizacja pozarządowa może wybrać, w jaki sposób prowadzi księgowość. Może zdecydować się na uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów. Ten wybór zmieni zakres jej obowiązków wobec urzędu skarbowego. Sprawdź, jak to jest w Twoim stowarzyszeniu, fundacji!

Obowiązek wysyłania sprawozdania finansowego i deklaracji CIT-8 (podatek dochodowy od osób prawnych) do urzędu skarbowego jeszcze przed organizacjami pozarządowymi. Jednak, w związku z licznymi zapytaniami, przypominamy, jakie obowiązki mają w tym zakresie stowarzyszenia i fundacje – w zależności od tego, w jakiej formie prowadzą księgowość.
 

Obejrzyj naszą infografikę!


 


Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.
 

 

Wybór księgowości - uproszczona ewidencja czy zwykła księgowość? Zobacz m.in: „Uproszczona księgowość”. Możesz, czasem nawet musisz z niej zrezygnować, Uproszczona ewidencja: przeczytaj, zanim wybierzesz.

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.