Spotkanie informacyjne: innowacyjna platforma zarządzania warsztatami i szkoleniami

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PANATO zaprasza wszystkie osoby oraz instytucje realizujące usługi szkoleniowo-warsztatowe (ze wszystkich dziedzin) organizowane przez oraz adresowane do osób z niepełnosprawnościami na spotkanie informacyjne dot. innowacyjnej platformy służącej do zarządzania szkoleniami i warsztatami. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2018 we Wrocławiu.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Jakub Walburg

2018-02-13, 09.41

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Spółdzielni PANATO w środę 7 marca 2018 r. o godzinie 15:00 przy ul. Jedności Narodowej 68A we Wrocławiu.

Przyjdź na spotkanie, a jako pierwszy:

  • dowiesz się jak powstaje innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które nie zostało dotąd zastosowane na żadnym z polskich portali warsztatowo-szkoleniowych,
  • poznasz jakie kluczowe elementy zostały wprowadzone w platformie szkoleniowo-warsztatowej (content management, mechanizmy stosowane do tej pory tylko na platformach crowdfundingowych itp.),
  • będziesz miał możliwość przetestowana narzędzia w ramach swojej oferty szkoleniowo-warsztatowej i następnie stałej współpracy.

Spotkanie przeprowadzone będzie w ramach realizacji innowacyjnego projektu pod nazwą „Zintegrowany system zarządzania ofertą szkoleniowo-warsztatową w sektorze spółdzielczym i pozarządowym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami”.

Narzędzie powstało w odpowiedzi na zdiagnozowane trudności takie jak:

  • Niedostateczne zaplecze technologiczne w wymiarze organizacyjnym i marketingowym

Praktyka działalności w branży warsztatowo-szkoleniowej pokazuje, że posiadanie kompetentnej kadry szkoleniowej oraz wartościowych pomysłów i programów szkoleniowych nie są wystarczające dla osiągnięcia sukcesu rynkowego. Kluczowe okazują się elementy takie jak: szeroka i atrakcyjna ekspozycja oferty; skuteczne mechanizmy i narzędzia sprzedażowe; mechanizmy monitorowania popytu, potrzeb oraz satysfakcji klientów; narzędzia automatyzujące procesy logistyczne, a tym samym znacznie przyspieszające rejestrację i obsługę administracyjną klientów.

  • Niekorzystny wizerunek i niska konkurencyjność

Stereotypowe postrzeganie sektora spółdzielczego oraz pozarządowego, jak również osób z niepełnosprawnościami, sprawiają, że potencjalnym klientom ich oferta wydaje się mniej atrakcyjna z tego wyłącznie względu, że nie ma wizerunku oferty „czysto biznesowej”. Jest to kolejny z powodów, dla których osobom z niepełnosprawnościami trudniej jest się przebić na wolnym rynku szkoleniowo-warsztatowym.

  • Atomizacja i brak synergii

Niedostateczna współpraca pomiędzy podmiotami sektora spółdzielczego i pozarządowego, w tym tych angażujących osoby z niepełnosprawnościami, jak również osób z niepełnosprawnościami. Oferta formułowana przez te podmioty/osoby jest najczęściej zatomizowana, niszowa, zbyt wąsko komunikowana. Jednocześnie szereg firm szkoleniowych funkcjonujących na rynku przedstawia szerokie wachlarze szkoleń i warsztatów, integrując oferty freelancerów i konsumując wysokie marże.

W takich okolicznościach szkolenia oraz warsztaty organizowane przez osoby z niepełnosprawnościami często przegrywają walkę o klienta w przedbiegach, mimo bardziej wartościowej merytorycznie oferty!

Czas na zmiany!

Zgłoś swój udział w spotkaniu poprzez wysłanie wiadomości email na adres do 2 marca 2018r.

Serdecznie zapraszamy!

Podczas spotkania zapewniamy drobny poczęstunek oraz kawę i herbatę. Miejsce przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Przewidywania długość spotkania 2h.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Logotyp do zamieszczenia w artykule

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PANATO, Jedności Narodowej 68 A, 50-258 Wrocław, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: 2018-03-07
organizator: Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Panato"
adres: Jedności Narodowej 68A, 50-258 Wrocław, woj. DS
e-mail: biuro@panato.org
www: http://www.panato.org 
źródło: PANATO
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.