Kiedy organizacja pozarządowa wysyła sprawozdania w 2018 r.

Organizacje pozarządowe sporządzają co roku sprawozdania (finansowe, merytoryczne) oraz składają je do różnych urzędów. Niestety zdarza im się gubić w tych obowiązkach. A mają ich więcej niż niejeden przedsiębiorca. Dzięki naszej infografice nic Ci nie umknie!

Organizacje pozarządowe muszą wysyłać co roku swoje sprawozdanie finansowe za poprzedni rok (w 2018 r. za 2017 r.) oraz deklarację CIT-8 do urzędu skarbowego. Powinny to zrobić niezależnie od tego, czym się zajmują i jak duże mają roczne budżety. Jeśli prowadzą działalność gospodarczą lub mają status organizacji pożytku publicznego, mają więcej obowiązków sprawozdawczych.

Więcej na ten temat na załączonej infografice. Warto się jej przyjrzeć oraz skorzystać ze szczegółowych wskazówek w PORADNIK.NGO.PL: roczne-sprawozdanie-finansowe.

 


Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.


zobacz też:


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


NIW? - 2018-04-11, 12:51
Złożenie sprawozdania do KRS - 2018-04-03, 17:44
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.