Sprawozdanie finansowe do KRS tylko w formie elektronicznej

Organizacjo! Masz zarejestrowaną działalność gospodarczą? Pamiętaj! Od marca 2018 roku sprawozdanie finansowe do KRS składasz wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą systemu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

15 marca 2018 roku weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym. Organizacje – przedsiębiorcy, będą mogły złożyć sprawozdanie finansowe tylko w jeden sposób – drogą elektroniczną. Zgłoszenie sprawozdania online wymaga podpisu elektronicznego. Może być on złożony przez profil zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny kwalifikowany.

Sprawozdanie finansowe należy złożyć w ciągu 15 dni od daty jego zatwierdzenia (zobacz: terminy sprawozdawcze w 2018 r.).


Pamiętaj: Prowadzenie działalności gospodarczej nie musi oznaczać realnych działań przynoszących organizacji zysk – NGO prowadzi działalność (i ma w związku z tym określone obowiązki: opisany tu obowiązek sprawozdawczy) kiedy jest zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców.
 

dział OBOWIĄZKI I SPRAWOZDANIA w poradnik.ngo.pl

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


oplaty - 2018-04-19, 18:56
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.