NOWY poradnik! Ludzie w organizacji pozarządowej

Jak dobrze wyrekrutować pracownika i wdrożyć go do pracy? Jak delegować zadania w organizacji i skutecznie je monitorować? Co jest ważne w motywowaniu ludzi? Nurtują Cię czasem takie pytania? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

autor(ka): RN, sklep.ngo.pl

2018-07-30, 14.57

Ludzie to najważniejszy kapitał każdej organizacji pozarządowej. Pełnią w niej różne role i funkcje: są wolontariuszami, członkami (stowarzyszenia), koordynatorami i koordynatorkami projektów, księgowymi, członkami/członkiniami zarządu itd. Osoby zarządzające organizacją powinny dbać o ludzi i tak nimi zarządzać, aby ich praca przyczyniała się do osiągania założonych celów i misji.

W najnowszym poradniku z serii ABC III SEKTOR „Ludzie w organizacji pozarządowej. Jak zarządzać zasobami ludzkimi" doradzamy liderom i liderkom stowarzyszeń, fundacji, jak działać w tak ważnym obszarze funkcjonowania każdej organizacji, jak zarządzanie ludźmi. Zarządzający organizacją (np. prezeska, dyrektor) znajdą w nim wiele pomocnych wskazówek:

  • piszemy o tym, co charakteryzuje pracę w NGO i jakie ma owa specyfika znaczenie dla zarządzania ludźmi;
  • wyjaśniamy, czym jest zespół i co jest ważne dla jego efektywnego funkcjonowania;
  • doradzamy, jak przeprowadzić proces rekrutacji, selekcji i wdrożenia do pracy;
  • piszemy o codziennym funkcjonowaniu pod kątem organizacji pracy, m.in. podziału zadań, delegowania i monitorowania, przepływu informacji;
  • radzimy, jak udzielać informacji zwrotnej i co jest najważniejsze w motywowaniu;
  • piszemy wreszcie także o tym, jak się rozstawać z ludźmi w sposób kulturalny i z klasą.

„Ludzie w organizacji pozarządowej...” to praktyczny poradnik dla osób, które pełnią funkcje zarządcze w stowarzyszeniach, fundacjach i potrzebują wsparcia w wybranych aspektach pracy z zespołem. (...) przeczytanie poradnika na pewno pomoże zrozumieć wiele mechanizmów kluczowych dla funkcjonowania zespołów i zaplanować konkretne działania, podnoszące jakość zarządzania ludźmi w organizacji. Zachęcamy!”

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Ludzie w organizacji pozarządowej”.

Jak kupić?

Zamów poradnik w formacie pdf w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie 1, 2018, 104 strony
Cena: 23,86 zł/1 egz.
Autorka: red. Izabela Dembicka-Starska
Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

Zamów praktyczny notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Finanse organizacji pozarządowej”, „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 

Zapraszamy na pozarządowe zakupy. Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.