Krzyżowa, Wrocław. Międzynarodowe seminarium „Pojednanie i pamięć”

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza młode osoby z Polski i Niemiec zainteresowane tematami stosunków polsko-niemieckich, procesem rozszerzenia Unii Europejskiej i historią Bałkanów Zachodnich na drugą edycję seminarium „Pojednanie i pamięć”, które odbędzie się 25-31 lipca 2018.

2018-06-05, 08.53

Organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski, Ambasadę Niemiec w Warszawie oraz Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego przy wsparciu Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej, projekt zostanie przeprowadzony w dniach 25-31 lipca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej i we Wrocławiu.

W seminarium wezmą udział młodzi ludzie z Polski, Niemiec i krajów Bałkanów Zachodnich. Celem projektu jest refleksja nad procesem pojednania polsko-niemieckiego, które może stanowić inspirację dla innych narodów, próbujących odnaleźć porozumienie mimo trudnej przeszłości.

Podczas siedmiodniowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią stosunków polsko-niemieckich i procesu pojednania oraz z doświadczeniami polsko-niemieckiej wymiany młodzieży i współpracy transgranicznej. W programie znajduje się ponadto zwiedzanie Krzyżowej, Muzeum Gross Rosen na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, Muzeum Śląskiego w Görlitz oraz Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Podczas spotkania organizowanego przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej uczestnicy seminarium będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą unijnych programów dla młodych ludzi z krajów Bałkanów Zachodnich oraz strategii rozszerzenia UE o państwa regionu. Seminarium zakończy się uroczystym przyjęciem w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski.

Uczestnictwo jest bezpłatne, organizator pokrywa również koszty przejazdów.

Profil uczestników:

  • Wiek: 18-30 lat;
  • Zainteresowanie stosunkami polsko--niemieckimi, procesem rozszerzenia Unii Europejskiej, historią Bałkanów Zachodnich;
  • Preferowane: aktywność w organizacjach społecznych i politycznych, udział w projektach polsko-niemieckich;
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym.

Zakończenie rekrutacji: 29. czerwca 2018 r.

Szczegółowe informacje nt. spotkania, w tym program i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie internetowej Fundacji „Krzyżowa” (www.krzyzowa.org.pl).

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem i została pozytywnie oceniona przez uczestników. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami wideo z wydarzenia:

Film MSZ: https://www.youtube.com/watch?v=3TgqD1QCECI

Film Fundacji „Krzyżowa”: https://www.youtube.com/watch?v=fUNnCobRXNI

Organizatorzy:

Partnerzy:

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Krzyżowa, Wrocław
data wydarzenia: od 2018-07-25 do 2018-07-31
organizator: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
adres: Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS
tel.: 74 850 03 00, faks: 74 850 03 05
e-mail: sekretariat@krzyzowa.org.pl
www: http://www.krzyzowa.org.pl 
organizator: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
adres: Aleja Szucha 23, 00-580 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 523 90 00, faks: 22 523 90 00
www: http://www.msz.gov.pl 
organizator: Ambasada Niemiec w Warszawie
adres: ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa, woj. mazowieckie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.