Konkurs dotacyjny: Organizacja wydarzenia edukacyjnego z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji

Prezydent Wrocławia ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Organizacja wydarzenia edukacyjnego z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji oraz częściowa odbudowa wagonu typu Maximum z 1901 r. Termin składania ofert mija 3 lipca 2018 r.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): opr. MM, ngo.pl

2018-06-12, 14.50

Zadanie polega na:
1. przygotowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia edukacyjnego (np. wykład, event, festyn) z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji.
2. Częściowej odbudowie wagonu typu Maximum z 1901r. na podstawie dokumentacji archiwalnej (np. dostępnej dokumentacji technicznej, fotografii) przy wykorzystaniu zachowanych elementów, które są własnością Gminy Wrocław i na czas realizacji zadania zostaną użyczone oferentowi na podstawie protokołu przekazania. Przekazywane nadwozie znajduje się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul Legnickiej 65 we Wrocławiu, jest w stanie surowym z możliwością dalszych prac renowacyjno-rekonstrukcyjnych. Zachowane fragmentarycznie podwozie składające się z dwóch wózków skrętnych typu Maximum-Minimum i wymaga gruntownej renowacji. Rama jednego z wózków jest rozmontowana.

Użyczone elementy przekazane oferentowi to:
• odrestaurowane nadwozie wagonu,
• podwozie wagonu (dwa oryginalne wózki skrętne typu Maximum-Minimum w elementach do złożenia)
• zabezpieczone relikty wagonu.

Projekt obejmuje:
• renowację podwozia czteroosiowego wagonu typu Maximum z 1901 r. na podstawie zachowanych elementów dwóch oryginalnych skrętnych wózków z fabryki Bergische Stahl-Industrie wg patentu Heinricha Bökera;
• połączenia nadwozia oraz podwozia;
• przywrócenie sprawności mechanicznej wagonu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs

Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

data wydarzenia: od 2018-06-12 do 2018-07-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.