Opłynęli i posprzątali Śniardwy! [patronat ngo.pl]

Grupa kajakarek i kajakarzy opłynęła jezioro Śniardwy w ramach akcji „Recykling Rejs - Śniardwy 2018 - Odzyskuj tworzywa sztuczne!”, akcji współorganizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Głównym celem Recykling Rejsów, które organizowane są od ośmiu lat, jest walka z zaśmieceniem wód.

2018-06-22, 14.41
Recykling Rejs_Śniardwy 2018
Recykling Rejs_Śniardwy 2018
Recykling Rejs_Śniardwy 2018
Recykling Rejs_Śniardwy 2018

Kajakowy ekopatrol 14 czerwca wyruszył z bazy PMOS Pisz. Młodzież z I LO w Piszu oraz SP w Hejdyku pod wodzą Józefa Knyżewskiego, instruktora kajakarstwa PMOS i Dominika Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, wsparta załogą PGW Wody Polskie, startując z rzeki Pisy obrała kurs na jezioro Śniardwy.

 

Celem czterodniowego spływu było opłynięcie największego jeziora Polski z hasłem ochrony środowiska, a w szczególności selektywnej zbiórki i recyklingu tworzyw sztucznych. Ideę uczestnicy promowali w każdej marinie na trasie wyprawy.

Pierwszym przystankiem była Ekomarina na Plaży Miejskiej w Piszu nad jeziorem Roś, tu co do czystości brzegów nie było żadnych zastrzeżeń. Czwartek zakończył nocleg w porcie w Niedźwiedzim Rogu. Kajakarki i kajakarze odwiedzili też Mikołajki, Nowe Guty oraz wpłynęli na jeziora: Białoławki, Kociołek Szlachecki oraz Roś, by 17 czerwca zacumować w Piszu.

Inicjatorami tegorocznej akcji byli Józef Knyżewski i Dominik Dobrowolski, którzy poznali się w ubiegłym roku, gdy Dominik w samotnym Recykling Rejsie płynąc z Węgorzewa do Warszawy skorzystał z zaproszenia PMOS Pisz. W tym roku dzięki wsparciu Fundacji PlasticsEurope Polska promocję spływu rozszerzono o udział młodzieży.

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

miejsce: Pisz, Jezioro Śniadwy
organizator: Dominik Dobrowolski
e-mail: dominik@cycling-recycling.eu
www: http://www.recykling-rejs.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.