Wyróżnienia V Bałtyckiego Forum Ekologicznego 2018 [patronat ngo.pl]

Pierwszy raz w historii Bałtyckiego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu organizatorzy V edycji festiwalu postanowili wyróżnić najwartościowsze w Polsce inicjatywy promujące gospodarkę obiegu zamkniętego. Podczas uroczystej gali 20 czerwca wśród inicjatyw z zakresu edukacji ekologicznej wyróżnienie odebrał wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski za propagowanie idei zrównoważonego rozwoju i ochrony Bałtyku przed odpadami oraz organizację akcji "Recykling Rejsów", którym od samego początku patronuje ngo.pl.

2018-06-22, 14.03
V Bałtyckie Forum Ekologiczne-wyróżnienie dla Dominika Dobrowolskiego
V Bałtyckie Forum Ekologiczne-wyróżnienie dla Dominika Dobrowolskiego
Bałtyckie Forum Ekologiczne-wyróżnienie dla Dominika Dobrowolskiego
Wśród nagrodzonych za ekoinicjatywy znaleźli się również Prezydent Kołobrzegu oraz firma Remondis Szczecin.
 
 
Odbierając nagrodę, Dominik Dobrowolski powiedział: „To dla mnie satysfakcja z docenienia wysiłku, który wkładamy z różnymi partnerami w prowadzenie edukacji ekologicznej i walkę z zaśmieceniem środowiska morskiego. Pod tą satysfakcją kryje się jednak też żal, że zaśmiecenie każdego roku wzrasta, szczególnie środowiska morskiego w obszarze Azji, Afryki i Ameryki Południowej – nie chodzi tu tylko o butelki czy opakowania wyrzucone przez leniwego konsumenta w miejscu mieszkania czy biwakowania, ale też całe dzikie wysypiska, nawet w ścisłych rezerwatach. Tak naprawdę największą nagrodą dla mnie byłoby móc cieszyć się widokiem czystego środowiska”.
 
 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

miejsce: Kołobrzeg
organizator: Fundacja Pro Terra
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.