Wrocław. Szkolenie "Przedsiębiorczy nauczyciel"

Fundacja Garaż zaprasza nauczycieli do udziału w unikatowym bezpłatnym projekcie, w którym będą mogli dowiedzieć się o tym, w jaki praktyczny sposób mogą wykorzystać narzędzia social media w trakcie prowadzonych lekcji. Dodatkowo podczas warsztatów z praktykami zapoznają się z metodą design thinking, która pomaga pobudzać kreatywność wśród młodzieży szkolnej.

2018-10-03, 08.52
Fot. Michal Jarmoluk, pixabay.com, CC0

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w unikatowym projekcie, w którym będziecie mieć możliwość zdobycia wyjątkowego doświadczenia, poznania “bańki informacyjnej”, w której znajdują się Wasi uczniowie, nawiązania relacji z innymi nauczycielami i przedsiębiorcami oraz wypracowania atrakcyjnych scenariuszy lekcji z przedsiębiorczości. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Edukacja Przedsiębiorczości i jest kontynuacją wcześniejszych projektów realizowanych przez miasto Wrocław w tym obszarze.

W ramach bezpłatnego projektu odbędą się:

● szkolenie nt. social media w kontekście pracy nauczyciela,

● dwuczęściowe warsztaty prowadzone metodą Design Thinking, w czasie których na podstawie wywiadów z uczniami i ekspertami wypracowane zostaną scenariusze lekcji z przedsiębiorczości,

● konferencja na zakończenie projektu, na której zaprezentowane zostaną rezultaty prac oraz przeprowadzona zostanie dyskusja z przedsiębiorcami.

Projekt prowadzony będzie przez doświadczonych praktyków - trenerów biznesu, menedżerów, specjalistów w zakresie user experience oraz marketingu internetowego, a także przez psychologa. Stosowane w czasie warsztatów metody nie będą odbiegać od tych, które stosują największe i najbardziej innowacyjne firmy na świecie, a moderatorka, które będzie je prowadzić, pochwalić się może doświadczeniem zdobytym w branżach kosmetycznej, motoryzacyjnej oraz IT. Na konferencję kończącą projekt zaproszeni zostaną przedsiębiorcy z Wrocławia prowadzący innowacyjne i dynamiczne firmy, w których w przyszłości mogą znaleźć zatrudnienie Państwa uczniowie. Będzie to tym samym doskonała okazja do porozmawiania z nimi na temat realiów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć przyszłym absolwentom Waszych szkół.

W projekt zaangażowani zostaną także sami uczniowie, którzy w warunkach gwarantujących komfort zarówno im, jak i nauczycielom biorącym udział w projekcie, będą mogli podzielić się ich własnymi spostrzeżeniami i oczekiwaniami na temat lekcji przedsiębiorczości. Będzie to jedna z niewielu okazji, aby otrzymać taką informację w tej formie.

Terminy szkolenia, warsztatów oraz konferencji zostaną ustalone niebawem, ale na dziś wiemy, że zawarte będą one w następujących przedziałach czasowych:

● szkolenie w wymiarze 5 godz. - między 01.10.2018 a 09.11.2018

● warsztaty - dwa spotkania w wymiarze 5 i 8 godz. między 12.11.2018 a 05.12.2018

● Konferencja w wymiarze 5 godz. - między 06.12.2018 a 19.12.2018.

Zgłoszenia do projektu (na załączonym formularzu nr 1) przyjmuje Aleksandra Rzewuska z Fundacji Garaż pod adresem e-mail: do 10.10.2018​. Kierować do niej można także wszelkie pytania związane z projektem.

Dokumenty aplikacyjne (regulamin i formularz) można pobrać pod linkiem: http://bit.ly/przedsiebiorczy_nauczyciel

Uwaga! Liczba uczestników projektu jest ograniczona. O przyjęciu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Gorąco zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania się do projektu.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Wrocław, woj. dolnośląskie
data wydarzenia: od 2018-10-10 do 2018-12-31
organizator: Fundacja Garaż
adres: Legnicka 65, 54-205 Wrocław, woj. DS
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.