VI Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2017
autor(ka): Urszula Bandurowska
7 października 2017 r. już po raz szósty odbędą się Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych. Jest to okazja, aby zobaczyć czym zajmują się społecznicy w naszym regionie, ale także by się do nich przyłączyć. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

VI Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych “Dzień Społecznej SuperMocy”

7 października, godz. 11 -17

Zajezdnia Dąbie - “Czasoprzestrzeń”, ul. Tramwajowa 1-3

Wstęp wolny

Wśród wystawców znajdziemy m.in. organizacje senioralne, zajmujące się młodzieżą, wolontariatem, prawami kobiet czy też grupy rekonstrukcji historycznej. Będzie można przyjrzeć się ich pracy z bliska i dowiedzieć się czegoś więcej o ich działaniach. Dla samych organizacji jest to również okazja do spotkania się i nawiązania kontaktów, które niejednokrotnie owocowały już współpracą. W aktualnej sytuacji, wobec podejmowanych na szczeblu centralnym zmian prawnych w obszarze NGO, to niezwykle ważne, aby organizacje działały stabilnie i mogły się wymieniać umiejętnościami, wiedzą i zasobami.

Nie zabraknie atrakcji! W programie przewidziano animacje dla dzieci i dorosłych, pokazy artystyczne i oraz wystawy. Na miejscu będzie się można także zapisać na interesujący nas wolontariat. Targom towarzyszyć będzie zlot food trucków, a wieczorem odbędzie się koncert. Targi odbędą się na terenie dawnej zajezdni Dąbie (ZOO, Hala Stulecia), czyli aktualnie „Czasoprzestrzeni”- w nowym miejscu na mapie działań twórczych, lokalnych i społecznych we Wrocławiu.

Podczas Targów odbędzie się również panel dyskusyjny na temat „Czy bycie społecznikiem jest niemodne?”. Doświadczeni aktywiści z Dolnego Śląska odpowiedzą dlaczego, jak i czy warto zachęcać obywateli do angażowania się w działania organizacji pozarządowych. Przekonamy się jak wielu „cichych bohaterów” działa także dla naszej społeczności lokalnej w różnych organizacjach.

Organizatorami VI Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych 2017 są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”/Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, przy współpracy Stowarzyszenia Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych – TRATWA oraz Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego.

Więcej na: http://www.sektor3.wroclaw.pl/targi/

 

miejsce: ul. Tramwajowa 1/3, 51-621 Wrocław, woj. dolnośląskie
organizator: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella"
adres: Legnicka 65, 54-206 Wrocław, woj. dolnośląskie
tel.: 71 359 75 00, faks: 71 359 75 01
e-mail: biuro@sektor3.wroclaw.pl
www: http://www.sektor3.wroclaw.pl 
źródło: Centrum Sektor 3
data publikacji: 2017-09-28
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!